Найстаріший дерев’яний храм на Львівщині планують відреставрувати

На Львівщині планують відреставрувати церкву Святого Духа, що розташована у селі Потелич Жовківського району та є найстарішим дерев’яним храмом області і входить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це йдеться на Facebook-сторінці департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА.

Об этом сообщает Зе ЛюдиПотелицька дерев’яна церква споруджена у 1502 році. 21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, Церква, разом з іншими дерев’яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО.Церква Святого Духа є найстарішою дерев‘яною церквою на Львівщині і найстарішою тридільною церквою в Україні. Храм на сьогодні потребує негайного порятунку.«Наразі храм протікає і потребує термінової комплексної реставрації. В обласному бюджеті пропонуємо передбачити кошти для початку реставрації і шукати кошти в інших бюджетах – для комплексного відновлення храму», – йдеться у повідомленні департаменту архітектури та містобудування.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook


Фото: департамент архітектури та містобудування


Джерело статті: “https://portal.lviv.ua/news/2021/02/04/najstarishyj-derev-ianyj-khram-na-lvivshchyni-planuiut-vidrestavruvaty”